امروز: شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۹ - ۹:۴۹

مسائل و مشکلات زیست محیطی رامشیر بررسی شد

به گزارش رامشیرخبر :در ابتدای جلسه حجت الاسلام معرف امام جمعه رامشیر با اشاره به لزوم پیگیری حل مشکلات در روستاها خواستار رسیدگی به مشکلات روستاییان جهت جلوگیری از مهاجرت آنان به شهرها شد. امام جمعه رامشیر در ادامه ضمن تاکید بر حضور گسترده در مراسم ۹ دی ، خواستار تسریع در معرفی رییس اداره […]

به گزارش رامشیرخبر :در ابتدای جلسه حجت الاسلام معرف امام جمعه رامشیر با اشاره به لزوم پیگیری حل مشکلات در روستاها خواستار رسیدگی به مشکلات روستاییان جهت جلوگیری از مهاجرت آنان به شهرها شد.

امام جمعه رامشیر در ادامه ضمن تاکید بر حضور گسترده در مراسم ۹ دی ، خواستار تسریع در معرفی رییس اداره ورزش و جوانان و همچنین رییس دانشگاه پیام نور شهرستان شد.

فرماندار رامشیر نیز در ادامه هدف از تشکیل این جلسه را بررسی مسائل و مشکلات زیست محیطی شهرستان عنوان کرد و اظهار داشت : مهم تریت عامل ایجاد آلودگی های زیست محیطی ناشی از فعالیت  واحدهای نفتی تابعه شرکت های نفت و گاز آغاجاری و مارون و همچنین  فعالیت سنگ شکن ها در بستر رودخانه جراحی می باشد.

سعید فیوضی در ادامه با تقدیر از  همکاری مقام قضایی شهرستان افزود : در چندین مرحله از طریق  مقام قضایی و اداره محیط زیست شهرستان اخطارهای لازم به مدیران ذیربط داده شده که باعث گردید تا حدودی معضل آلودگی ها ی زیست محیطی در شهرستان کاهش یابد.

فیوضی در ادامه خواستار تامین اعتبار جهت راه اندازی دستگاه سنجش آلودگی هوا در شهرستان شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان نیز در این جلسه با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در سال ۹۳ درخصوص محیط زیست و منابع طبیعی ،خواستار رعایت هشدارهای مرتبط با حفظ محیط زیست شد.

لاهیجان زاده در ادامه گزارشی از وضعیت فعلی محیط زیست ارائه نمود و اظهار داشت : در حال حاضر ۷۰درصد از تالاب ها در عمل خشک شده اند که زیست گاههای بسیار باارزشی بودند و  معیشت بسیاری از جوانان محلی را  نیز تامین می کردند.

وی افزود :در  برنامه پنجم توسعه وظایف هریک از دستگاهها در حوزه محیط زیست مشخص شده است و انتظار می رود با توجه به اهمیت موضوع دستگاهها وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند.

لاهیجان زاده در خصوص آلودگی های ناشی از ریزگردها گفت : نقشه کانون ریزگردها  شناسایی شده که چندین نقطه آن در محورهای مواصلاتی منتهی به رامشیر نیز می باشد.

وی ادامه داد :  علیرغم اینکه در اسفند ۹۳ مصوبه ای به تصویب رسید که در آن مقرر گردید  ۵۰ هزار هکتار از اراضی که در اختیار نفت می باشند و کانون ریزگرد هستند مالچ پاشی و درختکاری شود ولی متاسفانه علیرغم پیش بینی اعتبار لازم ، هیچگونه اقدامی از سوی وزارت نفت صورت نگرفت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در ادامه با بیان اینکه تا سال ۹۲  عوارض ناشی از آلاینده های نفتی توزیع شهرستانی نمی شد اظهار داشت : وزارت نفت، اصل عوارض را نمی دهد و در حالی که سهم کل استان  بالای هزار میلیارد تومان در سال می باشد کمتر از ده میلیارد تومان پرداخت می شود که اگر حق واقعی استان داده شود می تواند اتفاق بزرگی در توسعه شهرستان ها رقم بخورد.

لاهیجان زاده در بخش دیگری از سخنانش  با بیان اینکه  اعتبار لازم جهت راه اندازی ایستگاه سنجش آلودگی در شهرستان را تامین خواهیم کرد اظهار امیدواری کرد که این ایستگاه  در دی ماه و در هفته پاک  مورد بهره برداری قرارخواهد گرفت.

گفتنی است در پایان این جلسه لوح تقدیری از طرف مدیر کل بنیاد مسکن خوزستان به حبیب الله ادیبی بخشدار مرکزی رامشیر اهدا گردید.

نظرات شما
404