امروز: چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۹ - ۹:۳۲

چه بر سر دو و میدانی خوزستان آمده است؟

رضا بوعذار، روزهایی را به یاد بیاورید که در مسابقات دوومیدانی کشور اول مدال‌های ورزشکاران خوزستان توزیع می‌شد و بعد از آن دیگر استان‌ها سهم خود را دریافت می‌کردند. در دوهای سرعت همیشه طلا سهم ما می‌شد، در پرش‌ها، پرتاب‌ها و دوهای نیمه استقامت هم مدال داشتیم، حتی از نوع طلایی‌رنگش. این روند به سال‌های […]

رضا بوعذار، روزهایی را به یاد بیاورید که در مسابقات دوومیدانی کشور اول مدال‌های ورزشکاران خوزستان توزیع می‌شد و بعد از آن دیگر استان‌ها سهم خود را دریافت می‌کردند. در دوهای سرعت همیشه طلا سهم ما می‌شد، در پرش‌ها، پرتاب‌ها و دوهای نیمه استقامت هم مدال داشتیم، حتی از نوع طلایی‌رنگش.

این روند به سال‌های دور هم برمی‌گردد، جایی که مرحوم شاهخوره با پای بدون کفش سریع‌ترین دونده ایران شد. پس ما در دوومیدانی کشور صاحب جایگاه بودیم و البته هستیم؛ اما به‌یک‌باره چه شد؟ آیا پایانی برای مرثیه دوومیدانی خوزستان هست؟ وقتی سیطره چند ده‌ساله رئیس قبلی هیئت پایان پذیرفت، گویی دست تقدیر کابوسی بدون تعبیر برایمان رقم زد.

تا به خود رسیدیم، برایمان سرپرست آن‌هم نه از جنس خودمان بلکه از جنس اداره کل تعین کردند. نفهمیدیم و ندیدیم چه شد و چه گذشت. هشت ماه گذشت و هیچ‌کس متوجه حضور و یا عدم حضور ایشان نشد. اعتراض‌ها بالا گرفت تا اینکه با یکی از قهرمانان اسبق دوومیدانی که اتفاقاً ایشان هم از جنس اداره کل تربیت‌بدنی هستند صحبت شد و از آن زمان تاکنون یعنی قریب به چند ماه بازهم به‌عنوان سرپرست منصوب شد.

به‌راستی چرا انتخابات هیئت دوومیدانی استان خوزستان برگزار نمی‌شود؟ مگر تفاوتمان با دیگر هیئت‌ها چیست؟ باور کنید دیگر خسته شدیم، خسته شدیم از اینکه دیگران برایمان تصمیم گرفتند و هیچ نتیجه‌ای نگرفتیم. چرا استان خوزستان مهد دوهای سرعت کشور دیگر میزبانی مسابقات را بر عهده نمی‌گیرد؟ فاجعه‌ای به‌مراتب بالاتر، چرا استان خوزستان تیم دوومیدانی ندارد؟ باورتان می‌شود برای اعزام تیم‌های دوومیدانی از سوی نهاد یا سازمان‌ها هیچ حمایتی صورت نمی‌گیرد.

بیایید یک‌بار برای همیشه به این وضعیت نابسامان پایان دهیم. کاری کنیم دل‌سوختگان دوومیدانی خودشان سرنوشت هیئت را رقم بزنند. ادامه این روند شایسته ورزش خوزستان نیست. اگر همین امروز رئیس دار شویم روزهای روشنی در انتظارمان نشسته است. روزهایی که رکوردهای ورزشی را یکی پس از دیگری به نام قهرمانان خوزستانی ثبت کنند.

آری من رضا بوعذار به‌عنوان عضو کوچکی از خانواده دوومیدانی خوزستان از مسئولان استان و در رأس آن‌ها از جناب استاندار تقاضا دارم شرایطی فراهم کند که در فضایی آرام و به دور از تنش و دغدغه کشتی طوفان‌زده دوومیدانی به ساحل امن برسد.

نظرات شما
404