امروز: چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۲ - ۹:۰۶

ایالت متفرقه اصلاح طلبان در خوزستان

به گزارش رهیاب، هنوز تا انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم چند ماهی باقی است اما سیر مختصری در تیتر روزنامه ها و برخی سایتها حکایت از شروع بسیار زود هنگام این بحث در محافل اصلاح طلبی دارد. در خوزستان نیز این تکاپو برای رسیدن به قدرت از این حزب بیش از پیش دنبال می شود. بعد […]

به گزارش رهیاب، هنوز تا انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم چند ماهی باقی است اما سیر مختصری در تیتر روزنامه ها و برخی سایتها حکایت از شروع بسیار زود هنگام این بحث در محافل اصلاح طلبی دارد. در خوزستان نیز این تکاپو برای رسیدن به قدرت از این حزب بیش از پیش دنبال می شود.

بعد از اینکه اصلاح طلبان خوزستان در دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی صحنه را در اکثر شهرستان ها به رقیب مقابل خود باختند با برگزاری میتینگ های سیاسی با دعوت از هم حزبی های پایتخت نشین سعی در عرض اندام در محافل سیاسی استان دارند.

بر این اساس جلساتی با استاندار خوزستان و همچنین معاونت سیاسی وی داشته و دارند. از این رو در روزهای گذشته یک سایت استانی حامی اصلاح طلبان خوزستان در خبری به نقل از مجمع اصلاح طلبان دوم خرداد خوزستان مدعی شد که آنها از کاندیداتوری برات قبادیان برای ریاست جمهوری حمایت کرده اند.

این سایت که این اقدام مجمع اصلاح طلبان دوم خرداد خوزستان را اقدامی عجیب خوانده بود در متن خبر آورده است: در مطلبی که به نام یکی از اعضای موسس و با امضای مجمع اصلاح طلبان دوم خرداد خوزستان منتشر شده ، با اشاره به رایزنی های مختلف برای کاندیداتوری دکتر قبادیان ، آمده است: ‎منتظر انتقال قدرت از کویرستان یزد و اصفهان و سمنان به خوزستان قهرمان باشید.

سیات حامی اصلاح طلبان استان تحلیلی در ادامه متن می آورد که «بی شک دکتر قبادیان از چهره های فرهیخته علمی و سیاسی استان و کشور است اما اقدام هماهنگ نشده و اعلام حمایت زودهنگام پیش از نظر شورای عالی اصلاح طلبان و همچنین رفتارهای فردگرایانه و خارج از هماهنگی با شورای احزاب اصلاح طلب و شورای سیاستگذاری، نشان دهنده انشعاب در شورای هماهنگي احزاب اصلاح طلب استان دارد که اگر اینگونه رفتارهای خارج از خرد جمعی ادامه یابد در آستانه دو انتخابات مهم پیش رو ، نتیجه ای جز تشتت در برنخواهد داشت.»

چند ساعتی از انتشار این خبر و دست به دست شدن در فضای مجازی می گذشت که یک سایت دیگر حامی اصلاح طلبان خوزستان تکذیبه ای به نقل از دبیرخانه مجمع اصلاح طلبان دوم خرداد استان خوزستان منتشر کرد.

در متن تکذیبه دبیرخانه مجمع اصلاح طلبان دوم خرداد استان خوزستان در این سایت نیز آمده است: دیروز در فضای مجازی به نقل از یکی از رسانه های استان شایعه ای مبنی بر اعلام حمایت مجمع اصلاح طلبان دوم خرداد استان خوزستان از کاندیداتوری یک چهره ی اصلاح طلب خوزستانی در انتخابات ریاست جمهوری آینده منتشر شد که متاسفانه نحوه جعل وانتشار آن به دور از اخلاق حرفه ای وبدون مستندات، موجب به زیر سئوال رفتن اعتبار مطالب آن رسانه گردید.

همچنین آمده است: مجمع اصلاح طلبان دوم خرداد خوزستان ضمن تکذیب برخی شایعه های منتشره درخصوص جانبداری این گروه در انتخابات ریاست جمهوری  آتی از چهره های اصلاح طلب دیگر اعلام می نماید تاکنون هیچ تصمیمی در مورد کاندیدای مورد حمایت مجمع در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده و یا عبور از حسن روحانی اتخاذ ننموده است.

به گزارش رهیاب، با نگاهی به این تناقضات و همچنین عقاید و گروه‌هایی که زیر چتر اصلاحات جمع‌ شده‌اند می‌توان به وضوح پراکندگی فکری را دید و لذا تلاش متناقض اصلاح طلبان خوزستان براي بازگشت به قدرت نشان از عدم انسجام در این اردوگاه سیاسی دارد.

عده ای از اصلاح طلبان قصد عبور از روحانی دارند و عده ای به غنایم دولت روحانی فکر می کنند و این یعنی نداشتن یک استراتژی واحد برای دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری. با این تفاسیر اصلاحات به مجمع ‌الجزایری می ماند که هر کدام به صورت خودمختار اداره می‌شوند.

نظرات شما
404