امروز: شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۶ - ۱۸:۵۰

معرفی سایت ها و شبکه های اجتماعی / با مطرح ترین اساتید دنیا از این طریق ارتباط برقرا کنید

متاسفانه اکثر افراد در جامعه این تصور رو دارند که شبکه های اجتماعی تنها به شبکه های مانند فیس بوک ،اینستا گرام ، تلگرام و یا مواردی از این دست محدود می شوند اما باید گفت در دنیای امروز تعداد زیادی شبکه اجتماعی علمی وجود دارند که با استفاده از آنها افراد می توانند اطلاعات علمی خود را به اشتراک بگذراند

متاسفانه اکثر افراد در جامعه این تصور رو دارند که شبکه های اجتماعی تنها به شبکه های مانند فیس بوک ،اینستا گرام ، تلگرام و یا مواردی از این دست محدود می شوند اما باید گفت در دنیای امروز تعداد زیادی شبکه اجتماعی علمی وجود دارند که با استفاده از آنها افراد می توانند اطلاعات علمی خود را به اشتراک بگذراند و با افراد دانشگاهی در ارتباط باشند و اطلاعات خود را برروزرسانی نمایند، در ادامه برخی از این شبکه های اجتماعی علمی معرفی می گردند :

3(171)

  1. researchgate.net

ریسرچ گیت یک سایت شبکه اجتماعی برای دانشمندان و محققان است که در آن می توانند پس از ثبت نام، مقالاتشان را به اشتراک بگذارند، سوال بپرسند و به سوالات دیگران پاسخ دهند و همکاران یکدیگر را بشناسند.

در این سایت هر کسی پس از ثبت نام صاحب یک پروفایل شخصی می شود که در آن می تواند مقالات خود را (هم با فول تکست و هم بدون فول تکست) قرار دهد.

همچنین در پروفایل هر کسی می توان کامنت گذاشت، سوال کرد و هر کسی می تواند وارد گروه های علمی مختلف شود و در آنها عضو شود.

همچنین می توان از هر کسی مقاله او را درخواست داد تا فرد مقاله خود را در سایت آپلود کند و در اختیار سایرین قرار دهد و در این سایت شما می توانید فعالیتهای همکارانتان را follow  کنید و از مقالاتی که همکارانتان چاپ می کنند مطلع شوید.

  1. www.academia.edu

اگر می خواهید پژوهشگران، اساتید، مقالات و نوشته های مرتبط با حوزه پژوهشی خود را بیابید، به سایتAcademia.edu مراجعه نمایید.

در قسمتی از این سایت، حوزه های پژوهشی و علاقمندی خود را بیان می کنید و بعد بر اساس آنها هر بار پیشنهادهایی برای شما نمایان می شود و شما می توانید مطالب و مقالات خود را در سایت قرار داده و آن را در معرض نقد اندیشمندان و متفکران قرار دهید  از مزایای فوق العاده این سایت، امکان برقرار ارتباط با اساتید مطرح دنیاست

۳٫www.linkedin.com

بزرگترین شبکه حرفه ای جهان با بیش از ۲۵۰ میلیون عضو ، با پیوستن به این شبکه اجتماعی کاربران می توانند به افراد ،مشاغل ،اخبار،اطلاعات جدید و دیدگاههای مختلفی که می توانند در ارتقا حرفه ای انها تاثیر گذار باشند،دسترسی پیدا کنند.

۴٫www.slideshare.net

سایت اسلایدشیر یکی از بزرگترین وب‌سایت های اشتراک‌گذاری ارائه است که با استفاده از ابزارهای وب ۲٫۰ عمل می‌کند و به عنوان یکی از ابزارهای مهم در جهت بهره‌وری شناخته می‌شود. محبوبیت این وب‌سایت در زمینهٔ ارائه به قدری است که به آن یوتیوبِ پاورپوینت گفته شده است.

امید است جوانان مستعد گتوند از این سایت های اجتماعی علمی استفاده بهینه نمایند،

نویسنده :یوسف امامی

 

نظرات شما
404